Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.4 II Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wraz z partnerami: Fundacją Pasja oraz Fundacją im. Królowej Polski Św. Jadwigi realizuje projekt pn. „Wypracowanie metodologii i wdrożenie monitorowania efektywności zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji zawodowej bezrobotnych w okresie dłuższym niż 12 miesięcy od zakończenia działań urzędu pracy”, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.4 II Osi riorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Celem projektu jest wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie modelu oceny efektywności i działań prowadzonych przez publiczne służby zatrudnienia.
Problemy do rozwiązania:
pomiar jedynie w ujęciu krótkoterminowym (tj. 3 miesiące po ukończeniu wsparcia),
brak możliwości oceny wpływu całego procesu aktywizacji (koncentracja na krótkoterminowych efektach poszczególnych form, bez uwzględnienia całości czasu trwania, kosztów i uczestnictwa w innych formach w całym przebiegu aktywizacji),
wykazywanie udziału osoby bezrobotnej w niektórych formach aktywizacji (np. roboty publiczne, podjęcie działalności gospodarczej po uzyskaniu dofinansowania) jako podjęcie zatrudnienia, co fałszuje obraz rzeczywistych efektów działań podejmowanych przez PUP,
brak uwzględnienia w sposobie pomiaru efektywności działania poszczególnych powiatowych urzędów pracy struktury osób bezrobotnych,
jednakowy sposób liczenia wskaźników efektywności dla wszystkich bezrobotnych niezależnie od stopnia ich oddalenia od rynku pracy i motywacji,
włączenie do okresu aktywizacji również okresu obowiązkowego zatrudnienia, czy też prowadzenia działalności gospodarczej.
Informacja o naliczeniu próbnych sprawozdań DluSiEz za rok 2018
Aktualności i publikacje
Aktualności i publikacje związane z projektem: Oceniamy efektywność publicznych służb zatrudnienia
W ramach realizacji projektu monitorowania efektywności zatrudnienia, przystępujemy do próbnego naliczenia sprawozdań DluSiEz za rok 2018, testując nowe funkcjonalności.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu wspierania rozwoju organizacji poradniczych na lata 2022-2033
Dostępność
Tryby funkcji specjalnych
Tryb bezpieczny w leczeniu padaczki
Wycisza kolor i eliminuje migotanie
Ten tryb pozwala ludziom z padaczką bezpiecznie korzystać ze strony, eliminując ryzyko napadów, powstające w wyniku miga lub miga, animacji i wysokiego ryzyka kombinacji kolorów.
Tryb dla niewidomych
Poprawia efekty wizualne stronie internetowej
Ten tryb ustawia stronę dla wygody użytkowników z wadami wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb poznawczej niepełnosprawności
Pomaga skupić się na konkretnej treści
Ten tryb oferuje różne pomocnicze opcje, które pomagają osobom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak: dysleksja, autyzm, CVA i inne, łatwiej skupić się na najważniejszych elementach witryny.
Przyjazny dla użytkownika tryb dla ludzi z ADHD
Zmniejsza rozpraszanie uwagi i poprawia koncentrację
Tryb ten pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami rozwoju układu nerwowego łatwiej czytać, przeglądać i skupić się na najważniejszych elementach strony internetowej, znacznie zmniejszając rozrywki.
Tryb ślepoty
Pozwala korzystać z serwisu za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb ustawia stronę na zgodność z programami odczytu ekranu, takich jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Program odczytu ekranu - to oprogramowanie dla osób niewidomych, który jest zainstalowany na komputer i smartfon i strony internetowe muszą być zgodne z nim.