od listu w sprawie utworzenia nowej siedziby Teatru Lalek Pleciuga. Przez te lata współtworzyliśmy projekt „Nowa Amerika”, ekonomię społeczną czy też działania artystyczne wokół Zalewu Szczecińskiego.
Dokumentowaliśmy również działania lokalnych liderów i mieszkańców Pomorza Zachodniego.
Rozpoczęliśmy sadzenie Drzewek pamięci – szczecinianom, twórcom naszego miasta którzy są pochowani w rodzinnych miejscowościach.
Nasze działania
Są niezwykle różnorodne i przeplatają się między sobą. Dlatego też współtworzymy modele dla rozwoju rynku pracy czy też rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Szczególne miejsce w naszych działaniach zajmują wypracowywane przez nas innowacje społeczne oraz ogólnopolski projekt dotyczący zdrowia psychicznego zatytułowany Miej to z głowy.
Od lat też współtworzymy Targi Ekonomii Społecznej i wspieramy podmioty ekonomii społecznej.
Nasze najnowsze dzieci to projekt Mikrocentrum Europy, model badania efektywności powiatowych urzędów pracy i projekt Skąd jesteśmy.
W ramach projektu Włączanie Wyłączonych pracujemy nad nowymi instrumentami rozwijania przedsiębiorczości osób z niepełnosprawnościami. Wspólnie z osobami w wieku 60+ pracujemy nad wirtualnymi galeriami. Pracujmy również z migrantami wojennymi za wschodniej granicy a także szeregiem innowacji społecznych.
Członkowie stowarzyszenia CPT
Poznaj osoby, dzięki którym pomysły stają się zrealizowanymi projektami
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu wspierania rozwoju organizacji poradniczych na lata 2022-2033
Dostępność
Tryby dostępności
Tryb awaryjny epilepsji
Tłumi kolor i usuwa migotanie
Tryb ten umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub mrugających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla niedowidzących
Poprawia wygląd strony internetowej
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.