Rozpoczynamy nowy Projekt – Dostępne kadry NGO”
Instytucje będące dysponentami środków europejskich (np. Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Marszałkowski czy też Ministerstwa czy też publicznych (np. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Wojewoda czy też PFRON) wymagają, że realizatorzy projektów będą dostępni dla osób z niepełnosprawnościami. Zastanów się czy Twoja organizacja jest dostępna. Jak obsługuje i pracuje z osobami z niepełnosprawnościami w obszarze świadczenia usług publicznych (tj. szkoleń, staży, doradztwa zawodowego, kształcenia ustawicznego) w obszarze rynku pracy. I to nie chodzi tylko o podjazd i pętlę indukcyjną ale posiadanie procedur i standardów obsługi i pracy z osobami z niepełnosprawnościami w obszarze rynku pracy. Pomyśl czy Twoi pracownicy posiadają w tym zakresie wystarczające kompetencje i to nie tyko merytoryczne ale i specyfiki prowadzenia zajęć i innych działań z osobami z niepełnosprawnościami.
Razem z nami możesz dostosować Swoją organizację, uzupełnić wiedzę i umiejętności Twoich pracowników, wypracować i wdrożyć procedury i standardy.
Informujemy, że nasz projekt „Dostępne kadry NGO”, realizowany przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, otrzymał wsparcie finansowe z Funduszy Europejskich. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, a jego celem jest wprowadzenie lub podniesienie standardów w obszarze usług publicznych w 200 NGO działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, poprzez kompleksowe wsparcie 400 osób, realizujących usługi publiczne w obszarze rynku pracy dla OzN.
Szczegóły realizacji
- Okres realizacji: 01.12025 – 30.04.2026
- Kwota dofinansowania: 1 743 951,36 zł
Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Nr projektu: FERS.04.12-IP.04-0019/24
Opis działań w projekcie
Przed rozpoczęciem udziału w projekcie odbędzie się obowiązkowe spotkanie on-line z przedstawicielem zarządu Państwa organizacji. Spotkanie to posłuży omówieniu zasad uczestnictwa w projekcie oraz szczegółowego zakresu działań projektowych.
Każda organizacja jest zobowiązana do wypełnienia ankiety diagnozującej jej aktualne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Zakres szkoleń
W ramach projektu mogą Państwo wziąć udział w cyklu szkoleń obejmującym od 4 do 6 modułów, każdy moduł trwa 16 godzin:
Moduły obowiązkowe:
- Moduł I (16 godzin, stacjonarnie) – Obsługa klienta z niepełnosprawnością, z uwzględnieniem ich potrzeb i barier w funkcjonowaniu.
- Moduł II (16 godzin, online) – Ustawy i konwencje dotyczące OzN, dostępne programy wsparcia, ustawa o dostępności.
- Moduł VI (16 godzin, stacjonarnie) – Technologie wspomagające i kompensacyjne dla OzN.
Moduły do wyboru (należy wybrać minimum jeden lub więcej z nich):
- Moduł III (16 godzin, stacjonarnie) – Doradztwo zawodowe.
- Moduł IV (16 godzin, stacjonarnie) – Organizacja i realizacja staży oraz pośrednictwo pracy.
- Moduł V (16 godzin, stacjonarnie) – Planowanie i realizacja szkoleń dla OzN i kształcenie ustawiczne.
Szkolenia stacjonarne będą realizowane w formie 2-dniowych zjazdów z zapewnionym noclegiem i wyżywieniem (z wyjątkiem modułu II, który będzie prowadzony online).
Koszty dojazdu nie są refundowane.
Grupy szkoleniowe będą liczyć średnio 20 osób. Szkolenia będą organizowane w pięciu subregionach Polski (wschód, zachód, północ, południe, centrum), w lokalizacjach dogodnych pod względem dojazdu.
Mentoring
Po realizacji szkoleń otrzymają Państwo indywidualne wsparcie mentorskie mające na celu dostosowanie standardów do uwarunkowań organizacji oraz przyjęcie przez zarząd organizacji.
Każda organizacja objęta projektem może skorzystać z 7 godzin indywidualnego mentoringu dotyczącego wdrożenia standardów, który może odbywać się w formie spotkań osobistych, online, telefonicznych lub mailowych.
Grupa docelowa
Projekt jest skierowany do organizacji pozarządowych z terenu całego kraju czyli:
- Stowarzyszeń zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym,
- Fundacji.
Partnerzy
- Liderem projektu jest Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość
- Partnerem projektu jest Fundacja Promocji Zdrowia
Dołącz do projektu
Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chcesz dołączyć do projektu – po prostu wypełnij formularz zgłoszeniowy
Dokumenty do pobrania
- Regulamin rekrutacji
- Załącznik nr 1 – Formularz rekrutacyjny NGO
- Załącznik nr 2 – Formularz rekrutacyjny osoba
- Załącznik nr 3 – Deklaracja przystąpienia do projektu
- Załącznik nr 4 – Klauzula informacyjna IŻ
- Załącznik nr 5 – Klauzula informacyjna IP
- Załącznik nr 6 – Umowa Uczestnictwa w Projekcie – wzór
Kontakt
Zachęcamy do śledzenia naszych działań i aktywnego udziału w warsztatach oraz spotkaniach!
Więcej informacji o projekcie:
- E-mail: potencjal@cpt.org.pl
Projekt Dostępne kadry NGO” jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.