Zapraszamy na weeekendowt wieczór z film/spektaklem pt. „Skąd jesteśmy”, który stworzyliśmy z ekipą wspaniałych osób jest dostępny w VOD Teatru Współczesnego w Szczecinie (https://www.vod.wspolczesny.szczecin.pl/wideo/22/publiczne).
Spektakl/ film Skąd jesteśmy to opowieść o poszukiwaniu tożsamości – swojej, swojej rodziny i miejsca, w którym żyjemy. Każdy z nas ma swoją opowieść. Zapisaną w zatartych wspomnieniach, zasłyszanych rodzinnych legendach, silnych doświadczeniach i ulotnych przebłyskach pamięci.
Codziennie na nowo tworzymy tę opowieść, dopisujemy kolejne jej rozdziały. Ale poprzednie zapiski – historie naszych rodziców, dziadków, zacierają się i bledną, a przecież my tak bardzo chcemy je odczytać. Szukamy w nich swojego początku, swojej tożsamości i odpowiedzi na najważniejsze pytanie – Skąd jesteśmy?
Historie kilkunastu rodzin, których losy związały ze Szczecinem, stały się kanwą i główną osią spektaklu. Wspomnienia zrujnowanego miasta, ciężkich czasów komunizmu i pełnej nadziei epoki transformacji stają się tłem historycznym dla opowieści zwykłych mieszkańców – z ich nadziejami, obawami, codziennością. To oni pokazują nam, że szukanie odpowiedzi na pytanie „skąd jesteśmy” nie jest łatwe, ale każdy z nas powinien je sobie zadać. Chociaż raz.
Na stronie www.skadjestesmy.cpt.org.pl znajduje się kalatog z wystawy towarzyszącej premierze spektaklu oraz do pobrania i wydyku w domu gra karciana pt Skąd jesteśmy ułatwiająca odkrywanie historii swojej rodziny.
Reżyserem spektaklu jest Adam Kuzycz-Berezowski, autorem muzyki Piotr Klimek a wmapingu Kinsky Dalsky a grają w nim aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie – Barbara Lewandowska Wojciech Sandach Jacek_Piątkowski_official
Spektakl współtworzyli: Justyna Maria Litkowska Piotr Klimek Rozalia Jaz Kinsky Dalsky Wojtek Ochocki Michał Baczyński Piotr Pelo Gołdych Agnieszka Miluniec
Produentem Przedstawienia jest Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość

Zobacz również